Komentowana treść: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły
[#61] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@Tomski, post #60

Tomski ja sie nudzi ...to niech sobie Amige kupi :)
wydatek i zlodziej czasu gwarantowane
[#62] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@G. Kraszewski, post #51

bardzo słusznie, lecz czasem trzeba troszkę podgonić i poświęcić się by mieć na swoje hobby i pózniej móc się nim cieszyć
[#63] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@HOŁDYS, post #59

coz, praktyka czyni mistrza :), pisz, pisz, tylko pisz na Amidze OK
[#64] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@stachu100, post #55

OFFTOP ON:
wydac w 3 tyg. 4 tys. na zycie w PL, o rany, rany, sporo, az nieprawdopodbne jak to mozliwe, moze jecie lub palicie w piecu banknotami;). Na 4 tyg.(miesiac) wydaje ok.500-700 zl na siebie i ok.200 zl na synka (jeszcze nie chodzi do przedszkola, chyba drugie tyle daje mamusia synka, nie licze, nie wiem, nie rozliczamy siebie:), czyli maks. ok.900 zl i nie sadze zebym jakos oszczedzal, tylko ja duzo robie sam np: wiekszosc jedzenia (troche uprawiam), wiekszosc kosmetykow, a nawet niektore leki (choc niektore sa juz ponoc nielegalne w PL)... w markecie nie bylem od 2 lub 3 miesiecy, nie pamietam, kupuje co jakis czas na pewno ubrania i to raczej b.dobre ubrania - troche mam juz tych zapasow, bo nie niszcza sie tak... a ja generalnie dbam o wszystko). Nauczylem sie tak zyc jak bylem biedny, oraz bardzo biedny kiedy jeszcze pracowalem w PL przy 30% bezrobociu za 450 zl na miesiac u jakiegos pracozdziercy, teraz pracuje poza PL i moglbym wydawac duzo duzo duzo(10x20x....) wiecej, tylko po co zbierac mi jakies smieci, jak nie panuje juz nad obecnymi;), wiec teraz to jest naprawde rozpusta, rozbuchana konsumpcja i konformizm:). Az nie wiem co zrobie z tymi nadwyzkami cyferek, bede inwestowal jak ten Bufet... wlasciwie to robie, choc nie jak ten.

Na domek tez nie mam jakis wielkich wydatkow, cos ok.300 zl/mc za 120m2 mieszkalnej,+piwniczka+niskiepoddasze+garaz..., fakt, ze ten domek jest to taki oszczedny choc nie najtanszy model, tak byl projektowany i wykonany.. Zbudowany za oszczednosci, wiec zyje bez lichwy na karku...


Ostatnia edycja: 17.11.10 23:29:08
[#65] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@1989, post #64

Na temat ile kasy można wpuścić w życie, nie ma co gdybać, bo można wpuścić naprawdę dużo, choć niekoniecznie zawsze z sensem i podniesieniem standardu życia.
Żeby offtopa nie ciągnąć, jak możesz 1989 to wrzuć na forum wątek o własnej, "domowej" produkcji leków i kosmetyków bo niezmiernie jestem tego ciekaw.
[#66] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@1989, post #64

ja duzo moze tez nie wydaje na zycie ..sporo tylko na utrzymania auta i oplate kredytu mieszkania mediow itp
duzo za to inwestuje w podroze w ubielglym roku bylem przez 35 dni na urlopie na 6 wycieczkach w cieplych krajach ;-]
w tym tylko wyspy kanaryjskie i turcja :(
Mysle ze wypoczynek na wakacjach rekompensuje mi stres brak alko i zycie w stolicy gdzie liczy sie kasa i nic po za tym ..
lwia czesc co miesiac od razu wplacam na lokate (jakies X tys co miesiac) a reszte oplacam kredyt mieszkanie i zycie..
Pieniadze szczescia mi nie daja wieksza frajde daje mi robienie prezentow rodzinie i obserwowanie jak ciesza sie.. bezcenne
Koledzy od pierwszej alpagi z podworka ..dziwa sie ze warszawa nie odpieprzyla mi i dalej jestem skromnym facetem z amiga ;-]

1989@ zapodaj ten watek o wlasnej produkcji jak mozesz
zaciekawilo mnie kiedys jak mi pisales o wodzie mineralnej butelkowanej ze nie jest tak do konca zdrowa

no i szacun ze ci tez $$ czy Eurasy nie przewrocily w glowie


Ostatnia edycja: 18.11.10 09:30:46
[#67] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@HOŁDYS, post #66

Z góry przepraszam za offtop, ale rozbawił mnie Twój post.

Cytuję:

w ubielglym roku bylem przez 35 dni na urlopie na 6 wycieczkach w cieplych krajach ;-] w tym tylko wyspy kanaryjskie i turcja

... potem ...

Koledzy od pierwszej alpagi z podworka ..dziwa sie ze warszawa nie odpieprzyla mi i dalej jestem skromnym facetem z amiga ;-]

Hołdys, jesteś najskromniejszym człowiekiem na świecie

Ostatnia edycja: 18.11.10 09:25:24
[#68] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@MarX, post #67

he he he to ze mam co roku 35 dni urlopu ?

jeszcze Azja wschodnia i Ameryka Poludniowa mi zostala
polecam kazdemu !!! Inne otocznie inny klimat inne zarcie inna religia inna kultura...

co do skromnosci .. to wielu ludzi dochapie sie czegos i rzuca kasa nalewo i prawo co to nie oni..

po mnie naprawde nie widac



Ostatnia edycja: 18.11.10 09:31:32
[#69] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@1989, post #64

OFFTOP ON:
wydac w 3 tyg. 4 tys. na zycie w PL, o rany, rany, sporo, az nieprawdopodbne jak to mozliwe,


Możliwe, możliwe. Dla przykładu w ostanich dwóch miesiącach wydałem rzędu 400zł na same lekarstwa dla dzieci, dla mnie i żony.


moze jecie lub palicie w piecu banknotami. Na 4 tyg.(miesiac) wydaje ok.500-700 zl na siebie i ok.200 zl na synka


Nie porównuj życia za granicą do życia w kraju. Tu i tam są inne realia. Wiem coś o tym, gdyż mieszkałem za granicą.

w markecie nie bylem od 2 lub 3 miesiecy, nie pamietam,


Gdybym tylko chciał kupować w lokalnym sklepie to bym już dawno poszedł z torbami. Na 1l mleka lokalny sklep jest droższy o około 0.7zł. Serek dla dzieci to kolejne 0.3zł na sztuce. To tylko przykłady.


Na domek tez nie mam jakis wielkich wydatkow, cos ok.300 zl/mc za 120m2 mieszkalnej,+piwniczka+niskiepoddasze+garaz...


Nie chce mi się wierzyć, że tylko tyle wydajesz na utrzymanie domu. Ja wydaję na pewno około 100zł za prąd miesięcznie, około 2.5tony węgla(700zł tona przy dobrych wiatrach), 2.5tony miału(580zł tona). Opał oczywiście jest na cały rok rozłożony. Co daje około 220zł na miesiąc. Już mam 320zł na miesiąc. Woda, ścieki, śmieci plus inne wydatki. To nie jest 300zł. Albo coś źle liczysz albo o czymś nie wiesz:D(ile żona wydaje pieniędzy).

[#70] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@Tomski, post #69

Racja utrzymanie domu nie jest wcale tansze od mieszkania w miesicie. Te kwoty co podaejsz opal prad ..sa porownywalen moja mama tyle placi.A czasem trzeba jakies remonty zrobic
mysle ze te rzeczy nawet chyba sa drozsze na zmywaku niz w kraju
[#71] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły
Proponuję OFFTOP - OFF, bo jedziecie po całkowitej bandzie. Zachęcam do założenia wątku na forum i tam kontynuowania dyskusji.

--
Moderator
[#72] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@mailman, post #71

OFFTOP OFF!:)
krotko tylko: Tomski: sr.ok.300zl - z podatkiem i konserwacja.., kolektory slon. na dachu wspomagane elektr. (mieszany system ogrzew. grzejnikami i podlodze), woda ze studni za 0zl+(tyle co pompa pradu potrzebuje), scieki do szamba eko. na polu, place za wywoz smieci 30zl i prad 30-40zl rachunki, internet za free..noi jeszcze mala turbina wiatr pionowa...obecnie eksperyment:). prad idzie na ogrzewanie, sprzet domowy i troche oswietlenia, reszta oswietlenia autonomiczna...

pozostale tematy to rzeka, warto tu zapamietac stare motto, ze juz pokarm jest lekarstwem i od tego zaczac ok, racja zamiast faszerowac sie pigulami czy innymi wywarami w nadziei, ze mozna w mig odkupic grzechy przeciwko swojemu organizmowi...
[#73] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły
A moze ja sprobuje napisac artykul do gazetki.Bo mam pomysl .Temat"Amiga w sluzbie gitarzysty".Jesli chodzi o tresc to pewnie sobie poradze gorzej z forma ale mam nadzieje ze "pracownicy" PPA mi w tym pomoga, jako mlodemy niedoswiadczonemy skrybie.Tak?
[#74] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@Jupiler, post #73

To pisz, masz mało czasu bo 10 dni tylko.
Ja podesłałem, już mam zaopiniowany pozytywnie pod względem formy :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem